خانه » گلچین آشپزی » روش درست کردن چیپس هویج چیپس هویج

روش درست کردن چیپس هویج چیپس هویج

روش درست کردن چیپس هویج,هویج,آموزش انواع غذاها,چیپس هویج,آشپزی و تغذیه,طرز تهیه چیپس هویج,تهیه چیپس هویج,carrot chips recipe,carrot chips recipe,carrot chips recipe oven,carrot chips recipe dehydrator,carrot chips recipe baked,carrot chips recipe in hindi,carrot chips recipe microwave,carrot chips recipe crispy,carrot chips recipe pinterest,carrot chips recipe fried,carrot chips recipe healthy,آموزش انواع غذاهای ایرانی,آموزش انواع غذاهای فانتزی,آموزش انواع غذاهای رژیمی,آموزش انواع غذاهای فست فودی,آموزش انواع غذاهای ایتالیایی,آموزش انواع غذاهای ساده,آموزش انواع غذاهای لبنانی,آموزش انواع غذاهای هندی

روش درست کردن چیپس هویج چیپس هویج

روغن را در یک ظرف بزرگ بریزید (روغن باید به اندازه ای باشد که حدود یک اینچ ظرف را بگیرد). حالا آن را روی حرارت متوسط بگذارید تا به ۳۷۵ درجه برسد.              در حالی که روغن دارد گرم می شود، نمک و آویشن را با هم بین انگشتانتان فشار بدهید و داخل یک ظرف کوچک بریزید تا عطر آویشن آزاد شود.                    به دقت مقداری از هویج های خرد شده را به روغن اضافه کرده و تا زمانی که ترد و قهوه ای رنگ شوند ادامه بدهید (۱ تا ۲ دقیقه). با استفاده از یک قاشق سوراخ دار باریکه های هویج را داخل روغن فشار داده و آن ها را پخش کنید تا خوب بپزند.                        

روش درست کردن چیپس هویج, Carrot Chips Recipe, تهیه چیپس هویج, چیپس هویج, طرز تهیه چیپس هویج, هویج, آموزش انواع غذاها
                

روش درست کردن چیپس هویج

Carrot Chips Recipe

آموزش انواع غذاها

 

روش درست کردن چیپس هویج,هویج,آموزش انواع غذاها,چیپس هویج,آشپزی و تغذیه,طرز تهیه چیپس هویج,تهیه چیپس هویج,carrot chips recipe,carrot chips recipe,carrot chips recipe oven,carrot chips recipe dehydrator,

 

مواد لازم برای چیپس هویج :

       
هویج بزرگ                         ۳ عدد (۴۵۰ گرم)
هویج وحشی بزرگ               ۲ عدد (۴۵۰ گرم)
روغن                                برای سرخ کردن
نمک                                ۱ قاشق چایخوری
آویشن تازه خرد شده           نصف قاشق چایخوری

 

.

.

.

طرز تهیه چیپس هویج :

           
بعد از پوست کندن هویج ها، با استفاده از یک پوست کن مخصوص سبزیجات کل هویج را به صورت نوارهای باریک خرد کنید، اجازه بدهید این باریکه های هویج داخل یک ظرف بریزید.
          
هویج را بعد از ۴ تا ۵ بار بریدن به مقدار یک چهارم بچرخانید تا اندازه شان برابر شود هویج فرنگی و هویج وحشی هردوشان هسته سفتی دارند که وقتی به آن رسیدید باید آن را دور بندازید (معمولا رنگ هسته خیلی کمرنگ تر از خود هویج است)
              

روغن را در یک ظرف بزرگ بریزید (روغن باید به اندازه ای باشد که حدود یک اینچ ظرف را بگیرد). حالا آن را روی حرارت متوسط بگذارید تا به ۳۷۵ درجه برسد.
             
در حالی که روغن دارد گرم می شود، نمک و آویشن را با هم بین انگشتانتان فشار بدهید و داخل یک ظرف کوچک بریزید تا عطر آویشن آزاد شود.
                   
به دقت مقداری از هویج های خرد شده را به روغن اضافه کرده و تا زمانی که ترد و قهوه ای رنگ شوند ادامه بدهید (۱ تا ۲ دقیقه). با استفاده از یک قاشق سوراخ دار باریکه های هویج را داخل روغن فشار داده و آن ها را پخش کنید تا خوب بپزند.
                        

وقتی باریکه ها ترد شدن، آن ها را بیرون آورده و روی یک دستمال کاغذی پخش کنید تا خشک شوند. همین روند را برای بقیه هویج ها هم ادامه بدهید، اگر روغن گرماش را از دست داد، اجازه بدهید دوباره گرم شود.
              
چیپس ها را به کاسه مخصوص سرو منتقل کرده و مخلوط نمک و آویشن را روی آن بپاشید و سرو کنید. بهتر است بعد از سرخ شدن چیپس ها را سرو کنید.

 

 

 

طرز تهیه ماکارونی با پنیر و گوجه فرنگی

 

طرز تهیه فلفل دلمه شکم پر

 

طرز تهیه خوراک ماهیچه مجلسی

 

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز