خانه » گلچین آشپزی » دنده کباب، داستان استخوان‌ها طرز تهیه دنده کباب

دنده کباب، داستان استخوان‌ها طرز تهیه دنده کباب

نکاتی برای پخت دنده کباب, آموزش آشپزی, پخت دنده کباب, مزه دار کردن دنده کبابی, طرز تهیه شیشلیک, روش پخت انواع کباب, سایت آشپزی, روش پخت دنده کبابی,طرز تهیه دنده کباب,پخت دنده کباب,طرز پخت دنده کباب,دستور پخت دنده کباب,روش پخت دنده کباب,طرز پخت دنده کباب کرمانشاهی,روش پخت دنده کبابی,طریقه پخت دنده کباب,دستور پخت دنده کباب کرمانشاه,نحوه پخت دنده کباب,طرز پخت دنده کبابی,روش پخت دنده كباب,طرز تهیه دنده کبابی,طرز پخت دنده كباب,روش پخت دنده کباب در فر,روش پخت انواع کباب,روش پخت انواع کباب ها,طرز تهیه انواع کباب در تابه,طرز پخت انواع کباب,طرز پخت انواع کبابها,طرز پخت انواع کباب تابه ای,طرز پخت انواع کباب شامی,طریقه پخت انواع کباب,طرز تهیه انواع کباب ها

دنده کباب، داستان استخوان‌ها طرز تهیه دنده کباب

روش تهيه:همه مواد را با هم مخلوط كرده و دنده‌ها را حداقل يك ساعت در آن بخوابانيد. اگر آنها را از شب قبل آماده كنيد بهتر است.توري كباب‌پز را روي منقل يا كباب‌پز قرار دهيد. دنده‌ها را از مايه خارج كرده و سس اضافي را از روي آن پاك كنيد تا در منقل نچكد. دنده‌ها را حدود 15 دقيقه كباب كنيد، سپس با نان، پياز، جعفري، گوجه‌فرنگي و مخلفاتي كه دوست داريد، سرو كنيد.نکات:1- به جاي سس تند  مي‌توانيد از سس باربيكيو كه در بازار موجود است استفاده كنيد.2- در یک روش دیگر، دنده‌ها را پس از طعم‌دار كردن در فويل پيچيده و يك ساعت و نيم در طبقه وسط فر با دماي 170 درجه سانتي‌گراد مي‌پزند. در اين روش دنده‌‌ها آب مي‌اندازد. براي همين در نيم‌ساعت آخر فويل را باز كنيد تا خشك و برشته شوند.3-در مدت كباب كردن دنده‌ها روي آن از مايه باقيمانده كه با 4 قاشق غذاخوري روغن مخلوط شده است، بماليد.4-براي مغزپخت‌تر شدن بهتر است توري را طوري قرار دهيد تا دنده‌ها از آتش حداقل 8 سانتي‌متر فاصله داشته باشند و گهگاه آن را باد بزنيد.

دنده کباب، داستان استخوان‌ها

 نکاتی برای پخت دنده کباب, آموزش آشپزی, پخت دنده کباب, مزه دار کردن دنده کبابی, طرز تهیه شیشلیک, روش پخت انواع کباب, سایت آشپزی, روش پخت دنده کبابی,طرز تهیه دنده کباب,پخت دنده کباب,طرز پخت دنده کباب,
كباب دنده در بين ايراني‌ها كه خود در تهيه و پخت انواع كباب صاحب سبك هستند جايي ندارد. براي ملتي كه عادت كرده‌اند تكه‌هاي قلمبه راسته را نوش‌جان كنند.
كباب دنده در بين ايراني‌ها كه خود در تهيه و پخت انواع كباب صاحب سبك هستند جايي ندارد. براي ملتي كه عادت كرده‌اند تكه‌هاي قلمبه راسته را نوش‌جان كنند، به نيش كشيدن چند تكه استخوان كه به زحمت مي‌توان كمي گوشت و دنبه در آن يافت، جذابيت ندارد ‌اما اگر دنده توسط يك حرفه‌اي آماده شده باشد، مي‌توانيد آن را یک خوراکی فوق‌العاده بیابید و از خوردن تكه‌هاي گوشت نرم و چرب بين دنده‌ها لذت ببريد. براي همين حتما از يك قصاب بخواهيد كه دنده را براي كباب آماده كرده و به شما بدهد. پس از آن جز طعم‌دار كردن و ميل كردن آن كار ديگري براي شما نمي‌ماند.

مواد لازم براي 4 نفر:

 دنده گوسفندي  24 عدد
 شكر قهوه‌اي  يك قاشق غذاخوري
 سس كچاپ  يك‌چهارم پيمانه
 سس سويا  يك‌چهارم پيمانه
 آبليمو 6 قاشق غذاخوري
سس فلفل 6 قاشق غذاخوري
سير 2 حبه، رنده شده
پودر خردل يك قاشق چاي‌خوري
فلفل سياه يك‌چهارم قاشق چاي‌خوری

روش تهيه:
همه مواد را با هم مخلوط كرده و دنده‌ها را حداقل يك ساعت در آن بخوابانيد. اگر آنها را از شب قبل آماده كنيد بهتر است.
توري كباب‌پز را روي منقل يا كباب‌پز قرار دهيد. دنده‌ها را از مايه خارج كرده و سس اضافي را از روي آن پاك كنيد تا در منقل نچكد. دنده‌ها را حدود 15 دقيقه كباب كنيد، سپس با نان، پياز، جعفري، گوجه‌فرنگي و مخلفاتي كه دوست داريد، سرو كنيد.

نکات:
1- به جاي سس تند  مي‌توانيد از سس باربيكيو كه در بازار موجود است استفاده كنيد.
2- در یک روش دیگر، دنده‌ها را پس از طعم‌دار كردن در فويل پيچيده و يك ساعت و نيم در طبقه وسط فر با دماي 170 درجه سانتي‌گراد مي‌پزند. در اين روش دنده‌‌ها آب مي‌اندازد. براي همين در نيم‌ساعت آخر فويل را باز كنيد تا خشك و برشته شوند.
3-در مدت كباب كردن دنده‌ها روي آن از مايه باقيمانده كه با 4 قاشق غذاخوري روغن مخلوط شده است، بماليد.
4-براي مغزپخت‌تر شدن بهتر است توري را طوري قرار دهيد تا دنده‌ها از آتش حداقل 8 سانتي‌متر فاصله داشته باشند و گهگاه آن را باد بزنيد.

منبع : مجله ایده آل

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز