خانه » گلچین آشپزی » دمنوش پونه و لیمو خوشمزه برای میهمانان نوروزی زنجبیل خشک

قیمت : 32000 تومان

دمنوش پونه و لیمو خوشمزه برای میهمانان نوروزی زنجبیل خشک

موادلازم,لیموترش,زنجبیل خشک,دمنوش,نبات,لیوان,زنجبیل,قاشق چای‌خوری,آشپزی,مواد لازم برای یک لیوان,لیمو,دمنوش پونه و لیمو خوشمزه برای میهمانان نوروزی,دمنوش پونه,آب‌جوش,اسانس نعناع,شکر,منظره زیبایی,لیوان بلور,نوشیدنی,اسانس نعناع,اسانس نعناع فلفلی,قیمت اسانس نعناع,فروش اسانس نعناع,خواص اسانس نعناع,قیمت اسانس نعناع فلفلی,خرید اسانس نعناع,فروش اسانس نعناع فلفلی,تهیه اسانس نعناع,دمنوش پونه,دمنوش پونه و آویشن,دمنوش پونه کوهی,دمنوش پونه در دوران بارداری,خواص دمنوش پونه,خواص دمنوش پونه کوهی,فواید دمنوش پونه,خاصیت دمنوش پونه,خاصيت دمنوش پونه,خواص دمنوش پونه و اویشن,زنجبیل خشک,زنجبیل خشک شده,زنجبيل خشك شده,خواص زنجبیل خشک,فواید زنجبیل خشک,طریقه مصرف زنجبیل خشک,طرز تهیه زنجبیل خشک,زنجبیل را چگونه خشک کنیم,خشککردن زنجبیل,چای زنجبیل خشک,قاشق چایخوری,قاشق چایخوری و مرباخوری,قاشق چایخوری چند گرم است,قاشق چایخوری بزرگتر است یا مرباخوری,قاشق چایخوری چند سی سی,قاشق چایخوری چند سی سی است,قاشق چایخوری سی سی,قاشق چایخوری مربا خوری,قاشق چایخوری به انگلیسی,مقدار قاشق چایخوری,لیوان بلور,لیوان بلوری,لیوان بلور کاوه,لیوان بلور رنگی,لیوان بلور جدید,پارچ و لیوان بلور,تعبیر خواب لیوان بلور

دمنوش پونه و لیمو خوشمزه برای میهمانان نوروزی زنجبیل خشک

۲٫ برش‌های لیمو را داخل لیوان به دیواره تکیه می‌دهیم طوری که از بیرون لیوان بلور مشخص باشد و پونه‌ها را به‌صورتی داخل آن قرار می‌دهیم که لیموها به دیواره لیوان تکیه داشته باشند و منظره زیبایی پیدا کنند.

موادلازم,لیموترش,زنجبیل خشک,دمنوش,نبات,لیوان,زنجبیل,قاشق چای‌خوری,آشپزی,مواد لازم برای یک لیوان,لیمو,

موادلازم:

  • مواد لازم برای یک لیوان:
  •   پونه: یک دسته کوچک
  •   لیموترش: دو تا سه حلقه
  •   زنجبیل خشک: دو تکه
  •   اسانس نعناع: یک قطره
  •   نبات: یک شاخه
  •   شکر: یک قاشق چای‌خوری
  •   آب‌جوش: به اندازه‌ای که داخل لیوان پر شود

روش تهیه:

۱٫ تهیه این نوشیدنی کار بسیار ساده‌ای است. ابتدا پونه‌ها را می‌شوییم و کاملا خشک می‌کنیم.

۲٫ برش‌های لیمو را داخل لیوان به دیواره تکیه می‌دهیم طوری که از بیرون لیوان بلور مشخص باشد و پونه‌ها را به‌صورتی داخل آن قرار می‌دهیم که لیموها به دیواره لیوان تکیه داشته باشند و منظره زیبایی پیدا کنند.

۳٫ زنجبیل خشک را داخل پونه‌ها می‌ریزیم. یک قطره اسانس نعناع را داخل لیوان چکانده سپس یک قاشق شکر را هم روی پونه‌ها می‌پاشیم. می‌توانیم این لیوان‌ها را آماده کنیم و هنگام سرو آن را با آب‌جوش پر می‌کنیم.

۴٫ یک شاخه نبات را داخل آن قرار می‌دهیم و سرو می‌کنیم. بهتر است برای آماده شدن این نوشیدنی حتما با یک وسیله کوچک مثل گوشتکوب چوبی تمامی مواد دمنوش را کف لیوان بکوبیم تا طعم خوش آنها با آب‌جوش مخلوط شود.

 

 

منبع: مجله زندگی ایده آل

 

 

* با خوردن این دمنوش ها با آلودگی هوا مبارزه کنید

* برای رفع نفخ چه دمنوشی بخوریم؟

* این دمنوش جایگزین مناسب برای چای است!

 

 

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز