خانه » گلچین آشپزی » خیار عطش تان را در تابستان از بین می برد · سبک زندگی

خیار عطش تان را در تابستان از بین می برد · سبک زندگی

تغذیه,سلامتی,عطش تابستان,سلامت,خیار عطش تان را در تابستان از بین می برد,سبک زندگی,گرمای تابستان,سبک زندگی,سبک زندگی اسلامی,سبک زندگی سالم,سبک زندگی چیست,سبک زندگی ایرانی اسلامی,سبک زندگی آمریکایی,سبک زندگی فاطمی,سبک زندگی دینی,سبک زندگی قرآنی,عطش در تابستان,رفع عطش تابستان,گرمای تابستان,گرمای تابستان 95,گرمای تابستان 94,علت گرمای تابستان,مقابله با گرمای تابستان,روزه در گرمای تابستان,عکس گرمای تابستان

خیار عطش تان را در تابستان از بین می برد · سبک زندگی

منبع: گروه سبک زندگی سیمرغ

خیار عطش تان را در تابستان از بین می برد

تغذیه,سلامتی,عطش تابستان,سلامت,خیار عطش تان را در تابستان از بین می برد,سبک زندگی,گرمای تابستان,سبک زندگی,سبک زندگی اسلامی,سبک زندگی سالم,سبک زندگی چیست,

مهم‌ترین خاصیت خیار که در روز‌های گرم تابستان مورد توجه قرار می‌گیرد،خاصیت خنکی آن است.خوردن خیار احساس طراوت و شادابی در فرد ایجاد کرده و به میزان قابل توجهی تشنگی و گرمازدگی را رفع می کند.

میوه های تابستانه عطش و گرمای بدن را به دلیل وجود طبع سردشان از بین می برند اما گاهی اوقات مصرف این میوه‌های تابستانه در فصول دیگر می تواند صدماتی را به انسان وارد کند.
افشین پرویز متخصص طب سنتی گفت: خیار این میوه‌ی تابستانی طبع سرد و تر دارد و معمولا مصرف خیار در غیر فصل تابستان مضرات و افراد سرد مزاج بیشترین صدمه را از خیار در فصل زمستان می‌بینند.

وی افزود: خیار داروی افرادی است که عطش بسیار دارند و در دهان خود احساس تلخی می نمایند و گهگاهی دچار بی‌خوابی می‌شوند و در رختخوابشان تا پاسی از شب با خود کلنجار می‌روند و پوستشان خشک است و معمولا این علائم به خصوص در تابستان و هوای گرم شدت می‌یابد.
وی اذعان داشت: این افراد می‌توانند از خیار به صورت مجزا یا به شکل آبدوغ خیار یا مغز خیار و سکنجبین استفاده نمایند.

ایرانیان معمولا برای جلوگیری از افزایش حرارت بدن و گرمازدگی و جلوگیری از بیماری‌ها در تابستان از خیار زیاد استفاده می‌کردند.

وی تصریح کرد: اگر خود و یا افراد خانواد‌ه‌تان گرم مزاج هستید، می توانید از انواع آبدوغ در طول تابستان اما با برخی خوراکی‌های گرم نظیر کشمش، گل سرخ و مغز گردو استفاده نمایید تا کمی از گرمای بدنتان کاهش یابد.

منبع: گروه سبک زندگی سیمرغ

۳

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز