خانه » گلچین آشپزی » خواص کنگر برگ كنگر

خواص کنگر برگ كنگر

آشپزی و تغذیه,artichoke properties,كنگر,properties,خواص درماني كنگر,خواص كنگر,خواص مواد غذايي,artichoke,گل كنگر,برگ كنگر,خواص مواد غذایی,artichoke properties,artichoke medicinal properties,jerusalem artichoke properties,artichoke healing properties,artichoke health properties,artichoke tea properties,artichoke magical properties,artichoke nutritional properties,artichoke herbal properties,artichoke extract properties,خواص مواد غذایی,خواص مواد غذایی مختلف,خواص مواد غذایی در دوران بارداری,خواص مواد غذایی و میوه ها,خواص مواد غذایی در بارداری,خواص مواد غذایی سالم,خواص مواد غذایی در بدنسازی,خواص مواد غذایی خانگی,خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات,خواص مواد غذایی گوشت

خواص کنگر برگ كنگر

آیا می دانید کنگر دارای چه فوایدی می باشد؟ آیا می دانید کنگر برای تمام افراد مفید نیست و برای برخی حتی مضر است؟کنگر معمولی گیاهی است خودرو با برگ‌های خاردار و ساقه‌های ضخیم شبیه به کرفس که از آن در پخت سوپ، خورش و حتی به‌صورت خام در سالاد استفاده می‌کنند.البته باتوجه به اینکه برگ‌های آن تیغ‌های ریز و تیزی دارند، هنگام پاک‌کردن مراقب دستان خود باشید؛ پس بهتر است از دستکش استفاده کنید.کنگر طبیعتی گرم و خشک دارد و به همین علت آن را با ماست نیز می‌خورند و در ضمن برای آن دسته از افرادی که گرم‌مزاج هستند، خوردن آن توصیه می‌شود. علاوه بر این، کنگر منبع غنی پتاسیم است..

, Artichoke properties, properties, Artichoke, خواص کنگر, خواص مواد غذایی, کنگر, خواص درمانی کنگر, برگ کنگر,گل کنگر
Artichoke properties

خواص کنگر

آرشیو مطالب خواص مواد غذایی

 

properties-1-300×250.jpg 300w” sizes=”(max-width: 500px) 100vw, 500px” title=”آشپزی و تغذیه,artichoke properties,كنگر,properties,خواص درماني كنگر,خواص كنگر,خواص مواد غذايي,artichoke,گل كنگر,برگ كنگر,خواص مواد غذایی,” alt=”آشپزی و تغذیه,artichoke properties,كنگر,properties,خواص درماني كنگر,خواص كنگر,خواص مواد غذايي,artichoke,گل كنگر,برگ كنگر,خواص مواد غذایی,”>

 

آیا می دانید کنگر دارای چه فوایدی می باشد؟ آیا می دانید کنگر برای تمام افراد مفید نیست و برای برخی حتی مضر است؟
کنگر معمولی گیاهی است خودرو با برگ‌های خاردار و ساقه‌های ضخیم شبیه به کرفس که از آن در پخت سوپ، خورش و حتی به‌صورت خام در سالاد استفاده می‌کنند.
البته باتوجه به اینکه برگ‌های آن تیغ‌های ریز و تیزی دارند، هنگام پاک‌کردن مراقب دستان خود باشید؛ پس بهتر است از دستکش استفاده کنید.
کنگر طبیعتی گرم و خشک دارد و به همین علت آن را با ماست نیز می‌خورند و در ضمن برای آن دسته از افرادی که گرم‌مزاج هستند، خوردن آن توصیه می‌شود. علاوه بر این، کنگر منبع غنی پتاسیم است.
.

.

.

خواص درمانی

_ کنگر ضدعفونی‌کننده، اشتهاآور، تب‌بر و هضم‌کننده غذاست و درضمن، مصرف آن باعث تقویت دستگاه گوارش می‌شود.
 

 

_ این گیاه و به‌خصوص برگ آن ادرارآور و نیروبخش است و در ضمن قلب را نیز تقویت می‌کند.
 

 

_ کنگر در درمان یرقان، نارسایی کبد و کم‌خونی مؤثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می‌کند.
 

 

_ محققان معتقدند وجود ماده‌ای به نام سینارین در عصاره برگ کنگر، باعث کاهش کلسترول و تری‌گلیسیرید خون می‌شود. در ضمن همین ماده به همراه ماده دیگری به نام اسید کافئیک موجود در کنگر، کبد را در برابر عفونت حفظ می‌کنند.

 

آشپزی و تغذیه,artichoke properties,كنگر,properties,خواص درماني كنگر,خواص كنگر,خواص مواد غذايي,artichoke,گل كنگر,برگ كنگر,خواص مواد غذایی,

 

 

چه کسانی بهتر است کنگر نخورند؟

افرادی که ناراحتی‌های کلیوی و کبدی شدید دارند از مصرف برگ کنگر پرهیز کنند.
 

 

 

 

 

زنان باردار و کودکان

باتوجه به اینکه کنگر باعث انقباض کیسه‌ صفرا می‌شود، افرادی که سنگ کیسه‌ صفرا دارند، از خوردن آن صرف‌نظر کنند.

 

 

خواص آلبالو و گیلاس

 

خواص خرمالو

 

خواص سیب

 

ماهی پرورشی بخوریم یا دریایی؟

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز