خانه » گلچین آشپزی » خواص خرمالو خواص خرمالو

خواص خرمالو خواص خرمالو

خواص خرمالو,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,فوايد خرمالو,خرمالو,persimmon,properties,خواص درماني خرمالو,persimmon properties,خواص مواد غذايي,persimmon properties,persimmon medicinal properties,persimmon fruit properties,persimmon wood properties,persimmon health properties,persimmon healing properties,persimmon nutritional properties,fuyu persimmon properties,persimmon part exchange properties,persimmon part exchange properties for sale,خواص خرمالو,خواص خرمالو چیست,خواص خرمالو در دوران بارداری,خواص خرمالو برای زنان باردار,خواص خرمالو براي پوست,خواص خرمالو در بارداری,خواص خرمالو برای زن باردار,خواص خرمالو+بارداري,خواص خرمالو یبوست,خواص خرمالو در بارداري,خواص مواد غذایی,خواص مواد غذایی مختلف,خواص مواد غذایی در دوران بارداری,خواص مواد غذایی و میوه ها,خواص مواد غذایی در بارداری,خواص مواد غذایی سالم,خواص مواد غذایی در بدنسازی,خواص مواد غذایی خانگی,خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات,خواص مواد غذایی گوشت

خواص خرمالو خواص خرمالو

آشنایی با خواص خوراکی‌ها- خرمالو از جمله میوه‌هایی است که اگرچه در حالت نارس گس و سفت است ولی اگر آن را در دمای معمولی اتاق قرار دهید، به مرور خواهد رسید و نرم و شیرین می‌شود.البته طعم و مزه آن به نوع خرمالو بستگی دارد؛ به این معنا که حتی بعضی از انواع رسیده نیز همچنان حالت گسی را دارند. خرمالو علاوه بر اینکه به صورت خام و تازه مصرف می‌شود، در آجیل میوه‌های خشک نیز یافت می‌شود. در ضمن از پخته آن نیز به صورت مربا، مارمالاد و همچنین در انواع شیرینی‌ها و کیک‌ها استفاده می‌کنند.

, Persimmon properties, properties, Persimmon, خواص خرمالو, فواید خرمالو,خرمالو,خواص مواد غذایی,خواص درمانی خرمالو
persimmonproperties

خواص خرمالو

آرشیو مطالب خواص مواد غذایی

 

persimmon–properties-300×225.jpg 300w, http://kafshdoozaki.ir/wp-content/uploads/2016/03/persimmonproperties-768×576.jpg 768w” sizes=”(max-width: 683px) 100vw, 683px” title=”خواص خرمالو,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,فوايد خرمالو,خرمالو,persimmon,properties,خواص درماني خرمالو,persimmon properties,خواص مواد غذايي,persimmon properties,” alt=”خواص خرمالو,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,فوايد خرمالو,خرمالو,persimmon,properties,خواص درماني خرمالو,persimmon properties,خواص مواد غذايي,persimmon properties,”>

 

آشنایی با خواص خوراکی‌ها- خرمالو از جمله میوه‌هایی است که اگرچه در حالت نارس گس و سفت است ولی اگر آن را در دمای معمولی اتاق قرار دهید، به مرور خواهد رسید و نرم و شیرین می‌شود.
البته طعم و مزه آن به نوع خرمالو بستگی دارد؛ به این معنا که حتی بعضی از انواع رسیده نیز همچنان حالت گسی را دارند. خرمالو علاوه بر اینکه به صورت خام و تازه مصرف می‌شود، در آجیل میوه‌های خشک نیز یافت می‌شود. در ضمن از پخته آن نیز به صورت مربا، مارمالاد و همچنین در انواع شیرینی‌ها و کیک‌ها استفاده می‌کنند.

.

.

.

خواص غذایی

خرمالو سرشار از ویتامین A، بتاکاروتن و همچنین مقدار قابل توجهی ویتامین‌های B1، B2، B3 و ویتامین C است. این میوه همچنین مواد معدنی مختلف مورد نیاز بدن را مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم دارد؛ به همین جهت برای رشد و نمو کودکان بسیار مفید شناخته شده است.

 

 

خواص درمانی

خوردن خرمالوی رسیده برای افرادی که از سینه‌درد در رنج هستند، توصیه می‌شود.

ـ می‌گویند اگر خرمالو را به صورت ناشتا میل کنید، برای درمان اسهال خونی بسیار مفید خواهد بود.

ـ خرمالو برای بیماران کبدی، کلیوی و نقرسی نیز مفید است.

ـ خرمالو حاوی مقدار زیادی پکتین است. پکتین یکی از فیبرهای محلول در آب است که باعث کاهش چربی خون می‌شود.

 

 

یک عدد خرمالوی ۲۵ گرمی چه دارد؟

چربی            ۰/۱۰گرم
ویتا مین         c 16/5 میلی گرم
انرژی            ۲۲کیلوکا لری
کربوهیدرات     ۰/۲گر م
پروتئین          ۸/۳۸ گرم

 

 

خواص سیب

 

ماهی پرورشی بخوریم یا دریایی؟

 

خواص میگو و نکته های درباره آن

 

خواص پوست لیمو ترش

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز