خانه » گلچین آشپزی » خواص بادمجان خواص بادمجان

خواص بادمجان خواص بادمجان

خواص داروئي بادمجان,خواص مواد غذايي,eggplant properties,دانه بادمجان,eggplant,مضرات بادمجان,خواص بادمجان,properties,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,بادمجان,برگ بادمجان,eggplant properties,eggplant medicinal properties,eggplant nutritional properties,eggplant healing properties,eggplant health properties,eggplant chemical properties,eggplant magical properties,eggplant physical properties,برگ بادمجان,خواص برگ بادمجان,زرد شدن برگ بادمجان,زردی برگ بادمجان,آفت برگ بادمجان,عکس برگ بادمجان,پیچیدگی برگ بادمجان,علت زردی برگ بادمجان,سوراخ شدن برگ بادمجان,خواص بادمجان,خواص بادمجان در بارداری,خواص بادمجان سفید,خواص بادمجان خام,خواص بادمجان و کدو,خواص بادمجان سياه,خواص بادمجان سفيد,خواص بادمجان در دوران بارداری,خواص بادمجان سرخ شده,خواص بادمجان برای پوست,دانه بادمجان,خواص دانه بادمجان,مضرات دانه بادمجان,دانه های بادمجان,وزن هزار دانه بادمجان,مضرات بادمجان,مضرات بادمجان سرخ شده,مضرات بادمجان در بارداری,مضرات بادمجان سیاه,مضرات بادمجان کبابی,مضرات بادمجان فریز شده,مضرات بادمجان در دوران بارداری,مضرات بادمجان تلخ,مضرات بادمجان خام,مضرات بادمجان برای معده,خواص مواد غذایی,خواص مواد غذایی مختلف,خواص مواد غذایی در دوران بارداری,خواص مواد غذایی و میوه ها,خواص مواد غذایی در بارداری,خواص مواد غذایی سالم,خواص مواد غذایی در بدنسازی,خواص مواد غذایی خانگی,خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات,خواص مواد غذایی گوشت

خواص بادمجان خواص بادمجان

بادمجان متعلق به خانواده سیب زمینی است از زمانهای بسیار قدیم در هند کشت می شده است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته است . چین از قرن نهم هجری شروع به کشت و زرع آن کرد . تجار انگلیسی این گیاه را در قرن هفدهم میلادی از گینه ودر انگلستان کردند و آنرا بنام کدوی گینه ای مینامیدند .

,Eggplant properties, properties, Eggplant, خواص بادمجان, بادمجان, خواص مواد غذایی, خواص داروئی بادمجان, دانه بادمجان,برگ بادمجان, مضرات بادمجان
Eggplant properties

خواص بادمجان

آرشیو مطالب خواص مواد غذایی

 

 properties-1-150×150.jpg 150w, http://kafshdoozaki.ir/wp-content/uploads/2016/03/Eggplant-properties-1-300×300.jpg 300w” sizes=”(max-width: 400px) 100vw, 400px” title=”خواص داروئي بادمجان,خواص مواد غذايي,eggplant properties,دانه بادمجان,eggplant,مضرات بادمجان,خواص بادمجان,properties,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,بادمجان,” alt=”خواص داروئي بادمجان,خواص مواد غذايي,eggplant properties,دانه بادمجان,eggplant,مضرات بادمجان,خواص بادمجان,properties,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,بادمجان,”>

 

نحوه استفاده : به صورت پخته یا سرخ شده مورد استفاده قرار میگیرد.

 

خواص : بادمجانEggplant

 

نام علمی :SolanumMelongena

این گیاه که بعربی بادنجان نامیده می شود گیاهی است یکساله و دارای ساقه نسبتا ضخیم و پوشیده از کرک .ارتفاع ساقه آن تا ۷۰ سانتیمتر می رسد . برگهای آن بیضی شکل با نوک باریک و گلهای آن بنفش رنگ است . میوه این گیاه دراز و باریک و یا گرد ، برنگهای بنفش ، سیاه ، زرد و سفید دیده می شود .

بادمجان متعلق به خانواده سیب زمینی است از زمانهای بسیار قدیم در هند کشت می شده است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته است . چین از قرن نهم هجری شروع به کشت و زرع آن کرد . تجار انگلیسی این گیاه را در قرن هفدهم میلادی از گینه ودر انگلستان کردند و آنرا بنام کدوی گینه ای مینامیدند .

بادمجان در تمام مدت سال وجود دارد و در آمریکا ، ایالات فلوریدا ، تگزاس ، لویزیانا و نیوجرسی بیشتر محصول بدمجان آمریکا را کشت می کنند .
.

.

.


خواص داروئی:

از نظر طب قدیم بادمجان گرم و خیلی خشک است . بادمجان بر خلاف آنچه که عوام اعتقاد دارند که بی بو و خاصیت است دارای خواص زیادی است . مهمترین خاصیت آن کم کالری بودن آن است که غذای بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند زیرا دارای ویتامین و مواد معدنی نیز می باشد .

 

۱)بادمجان را حتما باید بحالت کاملا رسیده مصرف کرد زیرا خام آن طعم تلخ درد و در آنهائیکه آسم و برونشیت دارند باعث تحریک این بیماریها می شود.

 

۲)بادمجان اثر نرم کننده و مدر درد .

 

۳)بادمجان بعلت درا بودن آهن در رفع کم خونی داروی موثری است .

 

۴)بادمجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت .

 

۵)دانه بادمجان ایجاد یبوست می کند .

 

۶)ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد.

 

۷)بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است .

 

۸)خوردن بادمجان گرفتگی رگها را باز می کند و شخص را ازخطرسکته قلبی محفوظ می درد .

 

۹)بادمجان برطرف کننده یبوست است .

 

۱۰)برگها و پوست سیاه بادمجان را اگر بجوشانند این جوشانده درمان اسهال خونی است .

 

۱۱)جوشانده ریشه بادمجان درمان بیماری آسم است.

 

۱۲)بادمجان مقوی معده است .

 

۱۳)آب زردرنگی که در موقع نمک زدن و گذاشتن بادمجان از آن خارج می شود برای خشک کردن عرق دست و پا بهترین دارو است و اشخاصی که دست و پایشان مرتب عرق می کند باید دست و پای خود را با آن چند بار در روز بشویند تا از شر این مرض آسوده شوند.

 

۱۴)اگر بادمجان را بسوزانند و خاکستر آن را با سرکه خمیر کنند و به زگیل بمالند زگیل کنده خواهد شد .

 

۱۵)از بادمجان می توان به عنوان مسکن برای تسکین در استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده کرد بدین طریق که باید بادمجان را در فر بگذارید که نیم پز شود و سپس آب آنرا با فشار بگیرید و بعد بمقدر نصف این مقدر آب به آن شکر قهوه ای اضافه کنید آنرا هم بزنید و بنوشید.

 

۱۶)با تحقیقاتی که جدیدا روی موشهای آزمایشگاهی انجام شده نتیجه گرفته اند که بادمجان دارای یک ماده ضد تشنج است که در درمان بیماری صرع اثر بسیار خوبی درد . بنابراین اشخاصی که تشنج دارند و یا مبتلا به این بیماری می باشند بهتر است که از بادمجان استفاده کنند.

بهترین طریقه پخت بادمجان آب پز کردن و یا پختن در فر است زیرا سرخ شده آن سنگین شده و برای معده های ضعیف مناسب نیست .

 

 properties..-150×150.jpg 150w” sizes=”(max-width: 304px) 100vw, 304px” title=”خواص داروئي بادمجان,خواص مواد غذايي,eggplant properties,دانه بادمجان,eggplant,مضرات بادمجان,خواص بادمجان,properties,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,بادمجان,” alt=”خواص داروئي بادمجان,خواص مواد غذايي,eggplant properties,دانه بادمجان,eggplant,مضرات بادمجان,خواص بادمجان,properties,خواص مواد غذایی,آشپزی و تغذیه,بادمجان,”>

مضرات :

بادمجان با همه خواصی که گفته شد نباید مورد استفاده اشخاصیکه بواسیر و یا درد چشم دارند قرار گیرد زیرا بیماری آنها را تشدید می کند . اینگونه اشخاص اگر می خواهند بادمجان بخورند بهتر است آنرابا گوشت و روغن و یا سرکه بپزند و بخورند .

 

خواص انجیر

 

خواص پرتقال

 

خواص کنگر

 

خواص آلبالو و گیلاس

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز