خانه » گلچین آشپزی » خواص آفتاب گردان خواص آفتاب گردان

خواص آفتاب گردان خواص آفتاب گردان

sunflower,خواص آفتاب گردان,sunflower properties,خواص مواد غذایی,روغن آفتاب گردان,تخم آفتاب گردان,آفتاب گردان,خواص مواد غذايي,properties,خواص داروئی آفتاب گردان,گل آفتاب گردان,آشپزی و تغذیه,sunflower properties,sunflower properties colorado springs,sunflower properties limited,sunflower properties sevenoaks,sunflower properties calgary,properties sunflower seeds,properties sunflower oil,sunflower healing properties,sunflower magical properties,sunflower oil properties skin,آفتابگردان,آفتابگردان زینتی,تخمه آفتابگردان,روغن آفتابگردان,ژله آفتابگردان,رستوران آفتاب گردان,سایت آفتابگردان,جوهر آفتاب گردان,تخمه آفتابگردان خام,خواص تخمه آفتابگردان,تخمه آفتاب گردان در بارداری,تخمه آفتاب گردان برای زن باردار,تخمه آفتابگردان به انگلیسی,کالری تخمه آفتابگردان,تخمه آفتاب گردان و بارداری,تخمه آفتاب گردان چاق کننده است,تخمه آفتاب گردان چه خاصیتی دارد,خواص آفتاب گردان,خواص دانه آفتابگردان,خواص روغن آفتابگردان,خواص گل آفتابگردان,خواص تخمه آفتابگردان خام,خواص مغز آفتاب گردان,خواص برگ آفتابگردان,خواص تخمه افتاب گردان,خواص تخمه ی آفتاب گردان,خواص دارویی افتاب گردان,خواص دارویی گل آفتاب گردان,خواص درمانی تخمه آفتاب گردان,خواص درمانی گل آفتاب گردان,روغن آفتاب گردان نینا,روغن دانه آفتاب گردان,روغن تخمه آفتابگردان,فواید روغن آفتاب گردان,تهیه روغن آفتاب گردان,فروش روغن آفتاب گردان,کارخانه روغن افتاب گردان,روغن گل آفتابگردان,گل آفتاب گردان کریستال,گل آفتاب گردان کریستالی,گل آفتابگردان با روبان,گل آفتابگردان چیست,گل آفتاب گردان نوش آفرین,گل آفتاب گردان شفیعی کدکنی,گل آفتابگردان بافتنی,گل آفتابگردان زینتی,خواص مواد غذایی,خواص مواد غذایی مختلف,خواص مواد غذایی در دوران بارداری,خواص مواد غذایی و میوه ها,خواص مواد غذایی در بارداری,خواص مواد غذایی سالم,خواص مواد غذایی در بدنسازی,خواص مواد غذایی خانگی,خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات,خواص مواد غذایی گوشت

خواص آفتاب گردان خواص آفتاب گردان

۵) آرتروز و ورم پستان : هنگامیکه آفتاب گردان گل می دهد طبق گل ( قسمت پائیت گل که مانند بشقابی است) را جدا کرده و در آّ انداخته آنقدر بجوشانید که شیره چسبناکی باقی بماند و سپس این شیره را روی مفصل های دردناک بمالید و ماساژ دهید درد آرتروز برطرف می شود . برای درمان ورم پستان در زنان شیر ده طبق گل را هنگامیگه گل دانه داده است جدا کنید و در یر آفتاب خشک کرده و سپس تکه تکه کرده و بو ( سرخ کنید ) دهید . که کاملا قهوه ای شود و بعد آنرا خورد کرده بصورت در دارورید و این پودر را در آب جوش که کمی شکر به آن اضافه کرده اید ریخته و این شربت را به مریض بدهید تاشفا یابد .

, Sunflower properties, properties, Sunflower, خواص آفتاب گردان, خواص مواد غذایی, آفتاب گردان, تخم آفتاب گردان, روغن آفتاب گردانX خواص داروئی آفتاب گردان, گل آفتاب گردان
Sunflower properties

خواص آفتاب گردان

آرشیو مطالب خواص مواد غذایی

 

properties-300×188.jpg 300w, http://kafshdoozaki.ir/wp-content/uploads/2016/03/Sunflower-properties-768×480.jpg 768w, http://kafshdoozaki.ir/wp-content/uploads/2016/03/Sunflower-properties-1024×640.jpg 1024w” sizes=”(max-width: 1680px) 100vw, 1680px” title=”sunflower,خواص آفتاب گردان,sunflower properties,خواص مواد غذایی,روغن آفتاب گردان,تخم آفتاب گردان,آفتاب گردان,خواص مواد غذايي,properties,خواص داروئی آفتاب گردان,گل آفتاب گردان,” alt=”sunflower,خواص آفتاب گردان,sunflower properties,خواص مواد غذایی,روغن آفتاب گردان,تخم آفتاب گردان,آفتاب گردان,خواص مواد غذايي,properties,خواص داروئی آفتاب گردان,گل آفتاب گردان,”>

 

هنگامیکه از گیاه آفتاب گردان سخن بمیان می آید معمولا تخم آفتاب گردان در ذهن تداعی می شود زیرا که همه ما با تخم آن آشنایی دریم چه که بمصرف تغذیه پرندگان می رسد و یا خود از آن استفاده می کنیم ولی تمام قسمت های این گیاه آفتاب پرست از ریشه و ساقه و شاخه و گل آن گرفته تا مغز ساقه آن درای خواص بسیاری است .

سرخ پوستان آمریکا این گیاه را بخاطر تخم آن که بمصرف غذا میرسد میکاشتند و پرورش می دادند .

آفتاب گردان گیاهی است یکساله و تا حدود سه متر رشد می کند . گل آندرشت و زیبا و بقطر ۳۵ سانتیمتر می باشد . در وسط گل قرمز رنگ آن دایره ای قهوه ای رنگ وجود دارد که تخم های آفتاب گردان دودارور آنرا گرفته اند . این گیاه در اکثر نقاط دنیا وجود دارد . از تخم آفتاب گردان روغن گرفته می شود که اشباع نشده است و برای پخت و پز مناسب است .

تخمه آفتاب بسیار مقوی است درای ۲۴% مواد پروتئینی ، ۴۷% روغن ، ۲۰% مواد هیداروکربن ، ۸% فسفر ، ۹% پتاسیم و بغیر از این مواد درای ویتامین های A و B نیز می باشد .

روغن تخم آفتابگردان درای ۷۰% اسید لینوئیک و مقدری فسفو لیپید و ویتامین E می باشد بهمین دلیل چربی خون را پائین آورده و کلسترول را تنظیم می کند .
.

.

.


خواص داروئی:

اسانس گل آفتاب گردان برای التیام زخم ها و پائین آوردن فشار خون بکار می رود . اسانس برگ های آفاب گردان خاصیت میکروب کشی درد . در طب قدیم ایران و در طب چینی از تمام قسمت های گیاه آفتاب گردان استفاده می شود .

در موردزیر می توان از این گیاه استفاده کرد و از خواص درمانی آن برخوردار شد

۱) زنگ زدن گوش : مغز ساقه آفتاب گردان را در آب جوش ریخته و مانند چائی دم کنید و روزی سه فنجان از این چاوی بنوشید .

 

۲) تقویت معده و پائین آوردن فشار خون : ۳۰ گرم برگهای خشک آفتاب گردان را دم کنید و سه فنجان در روز بنوشید .

 

۳) سرگیجه ورم صورت ، آب آوردن بدن و تسریع زایمان : ۲۰ گرم از گلهای خشک آفتاب گردان را در آب جوش دم کنید و روزی سه فنجان از این دم کرده را بنوشید .

 

۴) درد معده ، بماریهای دستگاه ادراری ، یبوست : ۳۰ گرم ریشه خشک شده آفتاب گردان را در آب جشو ریخته و مدت ۵ دقیقه بگذارید بجوشد یک فنجان از آنرا سه بار در روز بنوشید .

 

۵) آرتروز و ورم پستان : هنگامیکه آفتاب گردان گل می دهد طبق گل ( قسمت پائیت گل که مانند بشقابی است) را جدا کرده و در آّ انداخته آنقدر بجوشانید که شیره چسبناکی باقی بماند و سپس این شیره را روی مفصل های دردناک بمالید و ماساژ دهید درد آرتروز برطرف می شود . برای درمان ورم پستان در زنان شیر ده طبق گل را هنگامیگه گل دانه داده است جدا کنید و در یر آفتاب خشک کرده و سپس تکه تکه کرده و بو ( سرخ کنید ) دهید . که کاملا قهوه ای شود و بعد آنرا خورد کرده بصورت در دارورید و این پودر را در آب جوش که کمی شکر به آن اضافه کرده اید ریخته و این شربت را به مریض بدهید تاشفا یابد .

 

۶) اسهال خونی : برای درمان ساهال خونی تخم آفتاب گردان را ( بمقدر ۳۰ گرم ) در آب ریخته و حدود یکساعت با حرارت ملایم بپزید سپس آنرا با نبات یا قند شیرین کرده و به مریض بدهید .

 

۷) سردردی که همراه با سرماخوردگی است : ۳۰ گرم تخم آفتاب گردان را در دو لیوان ریخته و بگذارید بجوشد تا نصف لیوان آن باقی بماند و این جوشانده را دوبار در روز بنوشید .

 

۸) بیماری فتق : ۳۰ گرم ریشه تازه آفتاب گردان را با آب وشکر قهوه ای بجوشانید و یان جوشانده را سه بار در روز بنوشید .

 

۹) سنگ کلیه : حدود یک متر از مغز ساقه آفتاب گردان را در دو لیوان آب ریخته و بگذارید آهسه بملایمت بجوشد تا مقدر آن به نصف لیوان تقلیل یابد آنگاه بمدت یک هفته و روزی یکبار آنرا بوشید تا از شر سنگ کلیه راحت شوید .

 

۱۰) زخم ، بریدگی و جراحت : مغز ساقه آفتاب گردان را باید له کدر و مانند پماد روی زخم جراحت گذاشت که خونریزی را بند می آورد و بهبودی را تسریع می کند . سعی کنید گیاه آفتاب گردان را در حیاط خود بکارید و از خواص درمانی آن استفاده کنید .
تخم آفتاب گردان را می توانید از مغازه های برخی از داروخانه ها خریدری کنید . البته تخم آفتاب گردان را باید بصورت خام استفاده کنید چون بو داده و نمک زده آن درای خواص ذکر شده در این مبحث نمی باشد .

 

خواص بادمجان

 

خواص انجیر

 

خواص پرتقال

 

خواص کنگر

 

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز