خانه » گلچین آشپزی » بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟ بهترین شیوه پخت گوشت

بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟ بهترین شیوه پخت گوشت

نحوه کباب کردن گوشت, سالم ترین روش پخت گوشت, کباب کردن گوشت, روش های پخت گوشت,بهترین شیوه پخت گوشت, خواص گوشت قرمز, بهترین روش پخت گوشت, راهنمای پخت گوشت, راههای پخت گوشت,بهترین شیوه پخت گوشت,بهترین روش پخت گوشت قرمز,بهترین روش پخت گوشت بوقلمون,بهترین روش پخت گوشت شترمرغ,بهترین روش پخت گوشت بلدرچین,بهترین روش پخت گوشت گوساله,بهترین روش پخت گوشت چرخ کرده,بهترین روش پخت گوشت مرغ,بهترین روش پخت گوشت اردک,بهترین روش پخت گوشت کبک,بهترین روش پخت گوشت گردن,روشهای پخت گوشت بوقلمون,راههای پخت سریع گوشت,راههای سریع پختن گوشت,راههای پختن گوشت,روشهای پخت گوشت شتر مرغ,روشهای پخت گوشت بلدرچین,روشهای پخت گوشت چرخ کرده,روش های پخت گوشت,روش های پخت گوشت بوقلمون,روش های پخت گوشت بلدرچین,روش های پخت گوشت قرمز,روش های پخت گوشت شترمرغ,روش های طبخ گوشت شترمرغ,روش های پخت سریع گوشت,روش های پخت استیک گوشت,روش كباب كردن گوشت شترمرغ,كباب كردن گوشت گوساله,كباب كردن گوشت در فر

بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟ بهترین شیوه پخت گوشت

روش پخت آب پز و بخارپز کالری کمتری نسبت به انواع دیگر دارد ضمن اینکه آهن و روی در گوشت با انواع پخت، تغییر زیادی نمی‌کنند و معمولا در انواع روش‌های نام برده، محفوظ می‌مانند.گوشت‌های کبابی را نازک ببریدمعمولاً مدت زمان پخت گوشت در روش کبابی پایین است و امکان خام ماندن بخش‌های مرکزی آن با این روش بالاست. به همین دلیل توصیه می‌شود گوشت‌های کبابی را بسیار نازک ببرید و در صورت امکان برش‌هایی بر سطح گوشت‌ها بزنید تا مرکز آن‌ها هم به خوبی پخته شوند. در ضمن، بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های انگلی یا مسمومیت از مصرف کباب‌های نیم پز و آبدار خودداری کنید.گوشت را در دمای مناسب نگه داریدیکی از مهم‌ترین نکته‌ها در تهیه کباب که متأسفانه بیشتر خانواده‌ها به آن اهمیتی نمی‌دهند، نگهداری گوشت خام در دمای مناسب تا پیش از کباب کردن آن است. شما باید گوشت کبابی را حداکثر در دمای 6 تا 8 درجه سانتی‌گراد بالای صفر نگهداری کنید زیرا نگهداری گوشت در دمای بالای 8 درجه بیشتر از 2 ساعت باعث فساد گوشت خواهد شد.

بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟

 نحوه کباب کردن گوشت, سالم ترین روش پخت گوشت, کباب کردن گوشت, روش های پخت گوشت,بهترین شیوه پخت گوشت, خواص گوشت قرمز, بهترین روش پخت گوشت, راهنمای پخت گوشت, راههای پخت گوشت,بهترین شیوه پخت گوشت,بهترین روش پخت گوشت قرمز,

استفاده از گوشت شیوه های مختلفی دارد ولی در این بخش می خواهیم ببینیم کدامیک برای سلامتی خوب است . شیوه های مختلف گوشت بطور کلی شامل کباب کردن گوشت، آب پز و یا بخارپز کردن و سرخ کردن انواع گوشت است .

هنگام کباب کردن گوشت، اگر شیره گوشت در معرض تماس مستقیم شعله قرار گیرد و حالت سوختگی پیدا کند، مطلوب نیست چرا که در دراز مدت این نوع سوختگی در گوشت باعث بروز سرطان می‌شود.

در حالتی که گوشت سرخ می‌شود، روغن زیادی جذب گوشت می‌شود و علاوه بر اینکه کالری بسیار بالایی پیدا می‌کند، نوع روغن و میزان روغن مصرفی هم در کاهش کیفیت و ارزش غذایی گوشت پخته شده تاثیرگذار است.

روش پخت آب پز و بخارپز کالری کمتری نسبت به انواع دیگر دارد ضمن اینکه آهن و روی در گوشت با انواع پخت، تغییر زیادی نمی‌کنند و معمولا در انواع روش‌های نام برده، محفوظ می‌مانند.

گوشت‌های کبابی را نازک ببرید
معمولاً مدت زمان پخت گوشت در روش کبابی پایین است و امکان خام ماندن بخش‌های مرکزی آن با این روش بالاست. به همین دلیل توصیه می‌شود گوشت‌های کبابی را بسیار نازک ببرید و در صورت امکان برش‌هایی بر سطح گوشت‌ها بزنید تا مرکز آن‌ها هم به خوبی پخته شوند. در ضمن، بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های انگلی یا مسمومیت از مصرف کباب‌های نیم پز و آبدار خودداری کنید.

گوشت را در دمای مناسب نگه دارید
یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در تهیه کباب که متأسفانه بیشتر خانواده‌ها به آن اهمیتی نمی‌دهند، نگهداری گوشت خام در دمای مناسب تا پیش از کباب کردن آن است. شما باید گوشت کبابی را حداکثر در دمای 6 تا 8 درجه سانتی‌گراد بالای صفر نگهداری کنید زیرا نگهداری گوشت در دمای بالای 8 درجه بیشتر از 2 ساعت باعث فساد گوشت خواهد شد.

 

برای حفظ دمای مطلوب می‌توانید گوشت کبابی را از چند ساعت قبل داخل فریزر بگذارید یا آن را تا هنگام مصرف و پیش از خارج شدن از خانه داخل کلمنی پر از یخ قرار دهید. در ضمن به خاطر داشته باشید که گوشت کبابی باید آخرین وسیله‌ای باشد که از منزل خارج می‌کنید و بهتر است تا آخرین دقیقه داخل یخچال یا حتی فریزر باقی بماند.

منبع : yjc.ir – سلامتیران

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز