خانه » گلچین آشپزی » برای تقویت اعصاب «ماش» بخورید خواص دانه ماش

برای تقویت اعصاب «ماش» بخورید خواص دانه ماش

خاصیت ماش, فایده ماش, خواص مواد غذایی, دانه ماش, خواص حبوبات, خواص غلات, خواص ماش, ماش, خواص داروئی ماش, فواید ماش, ویتامین های ماش, خواص انواع مواد غذایی,تقویت اعصاب, خواص دانه ماش,تقویت اعصاب,تقویت اعصاب و روان,تقويت اعصاب,تقویت اعصاب چشم,تقویت اعصاب در طب سنتی,تقويت اعصاب و روان,تقویت اعصاب گوش,تقویت اعصاب معده,تقویت اعصاب کودکان,خاصیت ماش,خاصيت ماش,خاصیت ماشعیر,خاصیت ماش سبز,خاصيت ماشعير,خاصیت ماش سیاه,خاصیت ماشک,خاصیت ماشعیر تلخ,خاصیت ماش پلو,خواص ماش,خواص ماش سبز,خواص ماش قرمز,خواص ماشک,خواص ماءالشعیر,خواص ماش سیاه,خواص ماش برای کودکان,خواص ماش در طب سنتی,خواص ماش سياه,خواص ماش پلو,ماشین,ماشا والدب,ماشاء الله,ماشین جک,ماشین حساب,ماشالله,ماشین عروس,الماش بوتيتو,خواص مواد غذایی,خواص مواد غذایی مختلف,خواص مواد غذایی در دوران بارداری,خواص مواد غذایی و میوه ها,خواص مواد غذایی در بارداری,خواص مواد غذایی سالم,خواص مواد غذایی در بدنسازی,خواص مواد غذایی خانگی,خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات,خواص مواد غذایی گوشت,خواص حبوبات,خواص حبوبات و غلات,خواص حبوبات ماش,خواص حبوبات در بارداری,خواص حبوبات پخته,خواص حبوبات نخود,خواص حبوبات برای بدن,خواص حبوبات لپه,خواص حبوبات برای زنان باردار,خواص حبوبات مختلف,ویتامین های ماش,ویتامین های جوانه ماش,دانه ماش,دانه ماشک,خواص دانه ماش,عکس دانه ماش,دانه های ماش,وزن هزار دانه ماش,مراحل رشد دانه ماش,دانه قره ماش,خاصیت دانه ماش,سبزه دانه ماش,خواص دانه های ماش,خواص دانه ی ماش,خواص دانه قره ماش

برای تقویت اعصاب «ماش» بخورید خواص دانه ماش

«ماش» یکی از حبوبات بسیار مفید و غنی است. با این که زادگاه اولیه آن ایران است اما روز به روز کمتر استفاده می شود و در حال فراموش شدن است. شاید اگر از خواص فراوان آن مطلع شوید، به مصرف بیشتر آن راغب شوید. یکی از اصیل ترین غذاهای ایرانی آش ماش است. این دانه خاص ایران و خاورمیانه است و مصرف آن در دیگر مناطق دنیا رواج زیادی ندارد.

برای تقویت اعصاب «ماش» بخورید

 

 

 خاصیت ماش, فایده ماش, خواص مواد غذایی, دانه ماش, خواص حبوبات, خواص غلات, خواص ماش, ماش, خواص داروئی ماش, فواید ماش, ویتامین های ماش,

 

«ماش» یکی از حبوبات بسیار مفید و غنی است. با این که زادگاه اولیه آن ایران است اما روز به روز کمتر استفاده می شود و در حال فراموش شدن است. شاید اگر از خواص فراوان آن مطلع شوید، به مصرف بیشتر آن راغب شوید. یکی از اصیل ترین غذاهای ایرانی آش ماش است. این دانه خاص ایران و خاورمیانه است و مصرف آن در دیگر مناطق دنیا رواج زیادی ندارد.

 


دانه ماش، حاوی بسیاری از مواد مورد نیاز بدن است و در عین حال کالری کمی دارد. به این ترتیب پرخاصیت و غیرچاق کننده است و بهتر است در دوران رژیم لاغری حداقل هفته ای یک بار از ماش استفاده شود؛ چرا كه بسیار زود هضم و غیر نفاخ است و به علت دارا بودن ویتامین A و D نیازهای بدن ما را تامین می کند و برای تقویت اعصاب و بینایی مفید است.

 

پتاسیم ماش نیز فراوان است بنابراین مصرف آن برای مبتلایان به پرفشاری خون، توصیه می شود. ماش از نظر منگنز و سلنیوم که خاصیت آنتی اكسیدانی دارند، نیز غنی است و مصرف آن موجب پیشگیری از بیماری های مزمن می شود.

 

از سوی دیگر، این ماده غذایی کاهش دهنده قند و چربی خون است. ماش برای درمان اسهال نیز مفید است. ضمن اینکه زودهضم بوده و از آنجا که ماده غذایی متعادلی است مصرف آن به دیابتی ها نیز توصیه می شود. البته بهتر است كه این ماده غذایی به صورت جوانه مصرف شود.

 

استفاده از ماش به شكل جوانه خواص آن را چند برابر می كند؛ چرا كه فرآیند جوانه زدن باعث می شود همه مواد مغذی به ویژه آهن افزایش یابد. بنابراین برای مبتلایان به کم خونی بسیار مفید است. مصرف ماش ممنوعیتی برای هیچ کس ندارد؛ اما کسانی که اسیداوریک یا نقرس دارند، باید موادغذایی حاوی پروتئین را که پورین گیاهی دارند، محدود کنند.


البته ترکیبات پورینی در ماش نسبتا کم است و لازم نیست این افراد نیز ماش را از برنامه غذایی خود کاملا حذف کنند؛ بلكه تنها محدودیت به مصرف آن كفایت می كند.

 

 

http://www.beytoote.com/cookery/khavas-ghaza/strengthen-nerves-grey-eat.html
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز