خانه » گلچین آشپزی » براي پختن شيريني نکات مهم پختن شیرینی

براي پختن شيريني نکات مهم پختن شیرینی

پخت شيريني, پختن کيک, طرز پخت کيک, شيريني پزی, پختن شيريني, سایت شیرینی پزی, نکات مهم پختن شیرینی, کيک, نکات شيريني پزی, نکته های شیرینی پزی, نکات مهم آشپزی, نکته های آشپزی,شيريني, نکات مهم شیرینی پزی, نکات پخت شيريني,شیرینی پزی,شیرینی پزی بدون فر,شیرینی پزی آسان,شیرینی پزی حرفه ای,شیرینی پزی ایرانی,شیرینی پزی با مایکروفر,شیرینی پزی ساناز مینایی,شیرینی پزی تبیان,شیرینی پزی محمود,شیرینی پزی ساده,پختن شيريني,پختن شيريني بدون فر,پختن شيريني در ماكروفر,پختن شيريني در مايكروفر,پخت شيريني بدون فر,پختن شیرینی ساده,پخت شيريني ساده,پخت شيريني خانگي,پختن شیرینی خانگی,نکات مهم آشپزی,نکات مهم آشپزی و خانه داری,نكات مهم آشپزي,نکات مهم در مورد آشپزی,آموزش نکات مهم آشپزی,نکات مهم درباره آشپزی,نکاتی مهم در آشپزی,نکات ریز و مهم آشپزی,نکات بسیار مهم در آشپزی,نکات شیرینی پزی,نكات شيريني پزي,نکات مهم شیرینی پزی,نکات ریز شیرینی پزی,نکات مهم در شیرینی پزی,نکات بهداشتی در شیرینی پزی,نکات کلیدی شیرینی پزی,نکات اولیه شیرینی پزی,نکاتی درباره شیرینی پزی,نکات آشپزی و شیرینی پزی,پخت شيريني عيد,پخت شيريني نارگيلي,پخت شيريني نخودي,پخت شيريني نخودچي,پخت شيريني در مايكروفر,پخت شيريني كنجدي,نکات پخت شیرینی پنجره ای,نکات پخت شیرینی نارگیلی,نکات پخت شیرینی کشمشی,نکات پخت شیرینی پفکی,نکات پخت شیرینی نخودچی,نکات پخت شیرینی خشک,نکات پخت شیرینی خانگی,نکات پخت شیرینی دانمارکی,نکات پخت شیرینی ماکارون,کيک ساده,کيک تولد,کيک مرغ,کيک اسفنجي,کيک شکلاتي,کيکاووس ياکيده,کيک هويج,کيک اسفنجي ساده,کيک کدو حلوايي,کيک اسفناج,پختن کیک,پختن کیک بدون فر,پختن کیک در قابلمه,پختن کیک در ماکروفر,پختن کیک ساده,پختن کیک در پلوپز,پختن کیک تولد,پخت کيک,پختن كيك,پختن کیک روی گاز

براي پختن شيريني نکات مهم پختن شیرینی

آرد لازم را از ابتدا الک کرده اندازه بگيريد و چنانچه ظرف مخصوص نداريد و با فنجان اندازه مي‌گيريد سعي کنيد فنجان از حد معمول و متوسط زياد بزرگتر نباشد. وقتي که آرد را در فنجان ريختيد روي آن را با کارد خوب صاف کنيد، ممکن است آرد و شکر را با قاشق سوپخوري نيز اندازه کرد. ساير مواد خشک مورد مصرف را هم اندازه گرفته حاضر کنيد. اگر ميوه با انواع دانه‌هاي روغني به‌کار مي‌بريد، آنها را هم اندازه گرفته حاضر بگذاريد .

براي پختن شيريني

 

 پخت شيريني, پختن کيک, طرز پخت کيک, شيريني پزی, پختن شيريني, سایت شیرینی پزی, نکات مهم پختن شیرینی, کيک, نکات شيريني پزی, نکته های شیرینی پزی, نکات مهم آشپزی,

 

براي اينکه شيريني بد بو و بد طعم نشود، ظرف‌هاي مربوطه به آن را خيلي تميز بشوئيد. براي اينکه شيريني‌ها نسوزند ساعت را همراه با خود به مطبخ ببريد. قالب‌هاي مخصوص شيريني پزي را هميشه آماده داشته باشيد‌. هميشه مواظب درجه فر و مراقب شيريني ها باشيد تا از سوختن آن جلوگيري کنيد‌.

فر گرم و حاضر باشد . آنچه مورد نياز است روي ميز حاضر باشد. تمام لوازم شيريني پزي از قبيل کارد و چنگال و قالب و غيره در دسترس باشد.

اگر بايد شکلات مصرف شود آن را در ظرفي گذاشته و آن ظرف را در آب داغ بگذاريد تا شکلات آب شود.

سيني مخصوص حاضر باشد. اگر در دستور شيريني، روغن زياد به‌کار رفته است لازم نيست سيني فر را چرب کنيد و در غير اين‌صورت بايد سيني فر را حتماً با پنبه آغشته به روغن چرب کنيد.

آرد لازم را از ابتدا الک کرده اندازه بگيريد و چنانچه ظرف مخصوص نداريد و با فنجان اندازه مي‌گيريد سعي کنيد فنجان از حد معمول و متوسط زياد بزرگتر نباشد. وقتي که آرد را در فنجان ريختيد روي آن را با کارد خوب صاف کنيد، ممکن است آرد و شکر را با قاشق سوپخوري نيز اندازه کرد. ساير مواد خشک مورد مصرف را هم اندازه گرفته حاضر کنيد. اگر ميوه با انواع دانه‌هاي روغني به‌کار مي‌بريد، آنها را هم اندازه گرفته حاضر بگذاريد .

اگر روغن را بايد آب کنيد براي شيريني پزي بهتر است روي چراغ بگذاريد چون عطر روغن از بين مي‌رود و بوي روغن داغ شده در شيريني زننده است. پس لازم است روغن را با قاشق چوبي آنقدر بزنيد تا آب شود. البته انتظار نداشته باشيد که به اين ترتيب روغن به کلي آب شود بلکه به‌صورت کرم يا ماست شلي در مي‌آيد که براي شيريني پختن کافي خواهد بود.

براي اندازه گيري شکر هم مانند آرد پس از اينکه در فنجان ريختيد روي آن را با کارد صاف کنيد، لازم است ابتدا از تميز بودن شکر اطمينان داشته باشيد. پس بهتر است شکر را الک کنيد.

 

چاشني‌هاي مورد نياز را اگر اول با روغن مورد مصرف خوب به‌هم بزنيد. بهتر با خمير مخلوط خواهد شد. معمولاً تخم مرغ اول با شکر و روغن مخلوط مي‌شود مگر اينکه در دستور غير از اين ذکر شده باشد.

دانه‌ها و ميوه‌جات هميشه در آخر به‌کار مي‌روند. گاهي کيک به ظرف مي چسبد و به‌ راحتي در نمي‌آيد، براي اينکه آن را بدون دردسر بيرون بياوريد، ظرف کيک را روي يک قطعه کاغذ تميز واژگون کرده و ته آن را با پارچه مرطوب بپوشانيد. پس از پنج دقيقه کيک به آساني از طرف جدا مي‌شود.

 

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز