خانه » گلچین آشپزی » با این غذا به جنگ سرطان بروید خوراکی ضد سرطان

با این غذا به جنگ سرطان بروید خوراکی ضد سرطان

خواص دال عدس, پخت غذاهای رژیمی, غذایی برای بیماری دیابتی, غذایی برای دیابت, آموزش آشپزی,خوراکی ضد سرطان, مواد لازم برای غذاهای رژیمی, سایت آشپزی, غذایی برای جلوگیری از سرطان, پخت غذا با دال عدس, غذایی برای درمان بیماری ها, نکات تغذیه ای آشپزی,غذایی برای جلوگیری از سرطان,مواد غذایی برای جلوگیری از سرطان,مواد غذایی برای جلوگیری از سرطان ریه,مواد غذایی برای جلوگیری از سرطان پروستات,غذاهای مفید برای جلوگیری از سرطان,غذاهای جلوگیری از سرطان,مواد غذایی برای پیشگیری از سرطان,رژیم غذایی برای پیشگیری از سرطان,مواد غذایی مفید برای جلوگیری از سرطان,غذاهای مفید برای پیشگیری از سرطان,غذایی برای دیابتی ها,غذا برای دیابتی ها,غذاهای برای دیابت,غذاهای برای دیابتی,رژیم غذایی برای دیابت بارداری,رژیم غذایی برای دیابت نوع 2,برنامه غذایی برای دیابتی ها,غذا برای بیماران دیابتی,غذا برای بیمار دیابتی,رژیم غذایی برای بیماران دیابتی,برنامه غذایی برای بیماران دیابتی,مواد غذایی برای بیماران دیابتی,دستور غذایی برای بیماران دیابتی,لیست غذایی برای بیماران دیابتی,رژیم غذایی برای بیماران دیابتی نوع 2,رژیم غذایی برای بیمار دیابتی,غذاهای مناسب برای بیماران دیابتی

با این غذا به جنگ سرطان بروید خوراکی ضد سرطان

روی ظرف فویل آلومینیوم كشیده و به مدت 15- 20 دقیقه در فر 180 درجه سانتیگراد می گذاریم تا وقتی كه تخم مرغ ببندد.آن گاه روی این غذا را با جعفری خرد شده تزیین می كنیم.نكات تغذیه ای :1 – عدس منبع خوبی از آهن، پروتئین، فیبر، كربوهیدرات های پیچیده و اسید فولیك است. همچنین كم چربی، كم كالری، بدون كلسترول و به همان نسبت ارزان قیمت می باشد.2 – یك لیوان عدس پخته ، 90 درصد مقدار مورد نیاز اسید فولیك را در روز را تأمین می كند و بیشتر از هر غذای غنی نشده دیگری، اسید فولیك را برای بدن فراهم می كند.3 – عدس دارای فیبرهای محلول است كه این فیبرها مانند یك جاروی زبر، دستگاه گوارش را تمیز می كنند. این نوع فیبر گلوكز( قند) و كلسترول سرم را كاهش می دهد. همچنین نیاز به انسولین را در افراد دیابتی كم می كند.منبع : tebyan.net

با این غذا به جنگ سرطان بروید

 خواص دال عدس, پخت غذاهای رژیمی, غذایی برای بیماری دیابتی, غذایی برای دیابت, آموزش آشپزی,خوراکی ضد سرطان, مواد لازم برای غذاهای رژیمی, سایت آشپزی, غذایی برای جلوگیری از سرطان, پخت غذا با دال عدس, غذایی برای درمان بیماری ها,

این ماده غذایی نیز برای قلب بسیار مفید است و دشمن سرطان است.  امگای سه نیز از بروز عارضه های قلبی جلوگیری می کند و سرشار از اسید لیپید و برخی پروتئین هاست.

این غذا برای برای 6 نفر است و برای مبتلایان به دیابت نوع دو نیز بسیار مفید می باشد .

مواد لازم :

 عدس قرمز 2 لیوان
تره فرنگی ( خیلی نازك حلقه شود )  3 عدد
پودر تخم گیشنیز  2 قاشق مرباخوری
 گیشنیز تازه ( خرد شده )  یك قاشق سوپ خوری
 نعنا تازه ( خرد شده )  دو قاشق سوپ خوری
سرکه یك قاشق سوپ خوری
آب مرغ بدون چربی یك لیتر
نخم مرغ 4 عدد
فلفل و نمک به اندازه لازم
جعفری كمی برای تزیین

طرز تهیه :
عدس ها را در یك قابلمه می ریزیم و تره فرنگی، پودر تخم گشنیز، گشنیز، نعنا، سركه و آب مرغ را به آن می افزاییم و روی حرارت می گذاریم.
بعد از این كه جوش آمد، باید به مدت 30- 40 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد تا عدس ها بپزد و آب آن كشیده شود.

 

فر را روی حرارت 180 درجه ی سانتیگراد گرم می كنیم .
پس از آن به مواد آماده شده، نمك و فلفل می افزاییم و به طور كامل مخلوط می  كنیم.
وسط مواد را با دست خالی كرده و یك تخم مرغ در آن قسمت می شكنیم.

روی ظرف فویل آلومینیوم كشیده و به مدت 15- 20 دقیقه در فر 180 درجه سانتیگراد می گذاریم تا وقتی كه تخم مرغ ببندد.
آن گاه روی این غذا را با جعفری خرد شده تزیین می كنیم.

نكات تغذیه ای :
1 – عدس منبع خوبی از آهن، پروتئین، فیبر، كربوهیدرات های پیچیده و اسید فولیك است. همچنین كم چربی، كم كالری، بدون كلسترول و به همان نسبت ارزان قیمت می باشد.

2 – یك لیوان عدس پخته ، 90 درصد مقدار مورد نیاز اسید فولیك را در روز را تأمین می كند و بیشتر از هر غذای غنی نشده دیگری، اسید فولیك را برای بدن فراهم می كند.

3 – عدس دارای فیبرهای محلول است كه این فیبرها مانند یك جاروی زبر، دستگاه گوارش را تمیز می كنند. این نوع فیبر گلوكز( قند) و كلسترول سرم را كاهش می دهد. همچنین نیاز به انسولین را در افراد دیابتی كم می كند.

منبع : tebyan.net

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز