خانه » گلچین آشپزی » اگر درد مفاصل دارید این غذاها را فراموش نکنید غذاهای کاهش درد مفاصل

اگر درد مفاصل دارید این غذاها را فراموش نکنید غذاهای کاهش درد مفاصل

غذاهای کاهش درد مفاصل,غذاهای کاهش درد مفاصل, آموزش پخت غذاهای کاهش درد مفاصل, خوراکی های مفید برای کاهش درد مفاصل, کاهش درد مفاصل, طرز تهیه غذاهای مفید و مقوی, غذاهای مناسب دردهای مفاصل, خواراکی های مناسب برای کاهش درد مفاصل,کاهش درد مفاصل,کاهش درد مفاصل نقرس,کاهش درد مفاصل دست,راههای کاهش درد مفاصل,قرص کاهش درد مفاصل,برای کاهش درد مفاصل,داروی گیاهی برای کاهش درد مفاصل,روش کاهش درد مفاصل,داروی کاهش درد مفاصل,روش های کاهش درد مفاصل

اگر درد مفاصل دارید این غذاها را فراموش نکنید غذاهای کاهش درد مفاصل

درد مفاصل یکی از دردهایی است که ممکن است در هر سنی به آن مبتلا شوید. در طب سنتی چند غذای مفید برای درد مفاصل وجود دارد که بهتر است در برنامه غذایی تان قرار دهید.یک متخصص طب سنتی غذاهای ایده‌ال برای وعده شام و ناهار مبتلایان به دردهای مفاصل را تشریح کرد.این متخصص درباره غذاهای ایده‌ال برای وعده شام و ناهار مبتلایان به دردهای مفاصل اظهار داشت: افراد مبتلا به دردهای مفصلی باید مراقب باشند که از غذاهای با طبع سرد کمتر استفاده کنند.به گفته وی تخم مرغ عسلی با اندکی نمک و فلفل سیاه با نان سنگک، نان سنگک با مربای بالنگ یا مربای “به” یا عسل و اندکی کره، نان سنگک با ارده و شیره انگور، همچنین نان سنگک با ارده و عسل بسیار مفید است.وی ادامه داد: به عنوان وعده ناهار یا شام می‌توانند استیک شترمرغ، استیک گوشت گوسفند، چلو گشنیز، چلو زیره، خورشت کرفس، خورشت قورمه سبزی، خورشت فسنجان، خورشت سیب درختی، خورشت “به”، چلو هویج و آبگوشت قرطم که بسیار مفید است، مصرف کنند.این متخصص طب سنتی عنوان کرد: طرز تهیه آبگوشت قرطم به این نحو است که 100گرم گوشت ترجیحاً بره یا بزغاله همراه با 200 گرم نخود با قدری زعفران و زنجبیل و نمک بپزید.وی ادامه داد: همچنین جداگانه 2 قاشق غذا خوری تخم قرطم یا کافشه را با 1 لیوان آب در مخلوط کن خوب خرد و صاف کنند، عصاره قرطم را کمی قبل از مصرف به غذا اضافه کرده و غذا را با نان سنگک مصرف کنند.وی گفت: شاهی قورمه یک غذای هندی، مفید، لذیذ و مقوی است به این ترتیب که روغن سه قاشق، گوشت گوسفند 600 گرم، میخک 4 عدد، چوب دارچین 1 عدد، هل 4 عدد، زنجبیل نصف قاشق چایی خوری، پودر تخم گشنیز نصف قاشق چایی خوری، گشنیز تازه خرد شده دو قاشق غذاخوری، پودر سیر نصف قاشق چایی خوری، خامه نصف پیمانه، ماست نصف پیمانه، پیاز متوسط 2 عدد، هل 10 عدد و فلفل سیاه به مقدار یک قاشق چایی خوری تهیه کنند.بنابراین سیر، هل، میخک و دارچین را داخل روغن ریخته تفت دهند تا بوی آنها در آید. سپس پیاز را داخل مخلوط ریخته و تفت دهند و گوشت را اضافه کنند. پس از اینکه گوشت‌ها تفت داده شد، 2 پیمانه آب را همراه فلفل، ماست، خامه، تخم و برگ گشنیز اضافه کنید و غذا را با شعله آهسته بپزد و مانند خورشت با برنج یا نان سنگک مصرف کنند.منبع : tasnimnews.com

اگر درد مفاصل دارید این غذاها را فراموش نکنید

 غذاهای کاهش درد مفاصل,غذاهای کاهش درد مفاصل, آموزش پخت غذاهای کاهش درد مفاصل, خوراکی های مفید برای کاهش درد مفاصل, کاهش درد مفاصل, طرز تهیه غذاهای مفید و مقوی, غذاهای مناسب دردهای مفاصل, خواراکی های مناسب برای کاهش درد مفاصل,کاهش درد مفاصل,کاهش درد مفاصل نقرس,کاهش درد مفاصل دست,

شاهی قورمه یک غذای هندی مفید، برای کاهش دردهای مفاصل است

درد مفاصل یکی از دردهایی است که ممکن است در هر سنی به آن مبتلا شوید. در طب سنتی چند غذای مفید برای درد مفاصل وجود دارد که بهتر است در برنامه غذایی تان قرار دهید.

یک متخصص طب سنتی غذاهای ایده‌ال برای وعده شام و ناهار مبتلایان به دردهای مفاصل را تشریح کرد.

این متخصص درباره غذاهای ایده‌ال برای وعده شام و ناهار مبتلایان به دردهای مفاصل اظهار داشت: افراد مبتلا به دردهای مفصلی باید مراقب باشند که از غذاهای با طبع سرد کمتر استفاده کنند.

به گفته وی تخم مرغ عسلی با اندکی نمک و فلفل سیاه با نان سنگک، نان سنگک با مربای بالنگ یا مربای “به” یا عسل و اندکی کره، نان سنگک با ارده و شیره انگور، همچنین نان سنگک با ارده و عسل بسیار مفید است.

وی ادامه داد: به عنوان وعده ناهار یا شام می‌توانند استیک شترمرغ، استیک گوشت گوسفند، چلو گشنیز، چلو زیره، خورشت کرفس، خورشت قورمه سبزی، خورشت فسنجان، خورشت سیب درختی، خورشت “به”، چلو هویج و آبگوشت قرطم که بسیار مفید است، مصرف کنند.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: طرز تهیه آبگوشت قرطم به این نحو است که 100گرم گوشت ترجیحاً بره یا بزغاله همراه با 200 گرم نخود با قدری زعفران و زنجبیل و نمک بپزید.

وی ادامه داد: همچنین جداگانه 2 قاشق غذا خوری تخم قرطم یا کافشه را با 1 لیوان آب در مخلوط کن خوب خرد و صاف کنند، عصاره قرطم را کمی قبل از مصرف به غذا اضافه کرده و غذا را با نان سنگک مصرف کنند.

وی گفت: شاهی قورمه یک غذای هندی، مفید، لذیذ و مقوی است به این ترتیب که روغن سه قاشق، گوشت گوسفند 600 گرم، میخک 4 عدد، چوب دارچین 1 عدد، هل 4 عدد، زنجبیل نصف قاشق چایی خوری، پودر تخم گشنیز نصف قاشق چایی خوری، گشنیز تازه خرد شده دو قاشق غذاخوری، پودر سیر نصف قاشق چایی خوری، خامه نصف پیمانه، ماست نصف پیمانه، پیاز متوسط 2 عدد، هل 10 عدد و فلفل سیاه به مقدار یک قاشق چایی خوری تهیه کنند.

بنابراین سیر، هل، میخک و دارچین را داخل روغن ریخته تفت دهند تا بوی آنها در آید. سپس پیاز را داخل مخلوط ریخته و تفت دهند و گوشت را اضافه کنند. پس از اینکه گوشت‌ها تفت داده شد، 2 پیمانه آب را همراه فلفل، ماست، خامه، تخم و برگ گشنیز اضافه کنید و غذا را با شعله آهسته بپزد و مانند خورشت با برنج یا نان سنگک مصرف کنند.

منبع : tasnimnews.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز