خانه » گلچین آشپزی » آشنایی با برخی از خواص نمک دریایی مزایایی نمک دریایی

آشنایی با برخی از خواص نمک دریایی مزایایی نمک دریایی

درباره نمک دریایی, روش تهیه نمک, خواص داروئی نمک دریایی, ضررات نمک,مزایایی نمک دریایی, خواص نمک دریا, خواص نمک, خواص مواد غذایی, فواید نمک دریایی, فایده های نمک, مراحل تهیه نمک,مزایای نمک دریایی,خواص نمک دریایی,خواص نمک دریاچه ارومیه,خواص نمک دریا برای پوست,خواص نمک دریا برای پوست صورت,خواص نمک دریائی,خواص نمک دریا ارومیه,خواص نمک دریا در طب سنتی,خواص نمک دریای ارومیه,فواید نمک دریایی,فواید نمک دریایی برای مو,فوايد نمك دريايي,خواص نمک دریایی برای پوست,خواص نمک دریایی اسپوتا,خواص نمک دریایی روی پوست,فواید و مضرات نمک دریایی,خواص درمانی نمک دریایی,خواص درماني نمك دريا,خواص دارویی نمک دریایی,خواص نمک هیمالیا,خواص نمک سیاه,خواص نمک بدن,خواص نمک طعام,خواص نمک میوه,خواص نمک سنگ,درباره نمک دریایی,خواص مواد غذایی,خواص مواد غذایی مختلف,خواص مواد غذایی در دوران بارداری,خواص مواد غذایی و میوه ها,خواص مواد غذایی در بارداری,خواص مواد غذایی سالم,خواص مواد غذایی در بدنسازی,خواص مواد غذایی خانگی,خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات,خواص مواد غذایی گوشت

آشنایی با برخی از خواص نمک دریایی مزایایی نمک دریایی

لازم به ذکر است از نمک دریایی نیز باید به اندازه نمک معمولی، ‌یعنی به مقدار 4 – 3 گرم در روز استفاده کنید، ‌زیرا زیاده‌روی در مصرف این نمک نیز بیماری‌های قلبی و سکته را به همراه خواهد داشت و طول عمر فرد را پایین خواهد آورد.

آشنایی با برخی از خواص نمک دریایی

 درباره نمک دریایی, روش تهیه نمک, خواص داروئی نمک دریایی, ضررات نمک,مزایایی نمک دریایی, خواص نمک دریا, خواص نمک, خواص مواد غذایی, فواید نمک دریایی, فایده های نمک, مراحل تهیه نمک,

بسیاری از افراد با شنیدن برخی مزایایی نمک دریایی نسبت به نمک معمولی تمایل پیدا کرده‌اند از این نمک بیش از پیش در تهیه غذاهایشان استفاده کنند با این امید که به ارتقای سلامتی‌اشان کمک کنند.

 

برخی مزایای نمک دریایی نسبت به نمک معمولی عبارتند از:

 

نمک معمولی از درون معادن یا دریاها استخراج می‌شود و سپس با انجام فرآیندهای صنعتی، ناخالصی‌های آن گرفته می‌شود در حالی که، نمک دریایی از تبخیر آب دریا حاصل می‌شود.

 

نمک دریایی نسبت به نمک معمولی دارای مواد معدنی بیشتری بوده از این رو سالمتر از نمک معمولی است.

 

تنوع استفاده از نمک معمولی بیشتر از نمک دریایی است.

 

نمک دریایی در خود دارای مواد معدنی طبیعی است در حالی که به نمک معمولی ید و دیگر مواد افزودنی شیمیایی مانند یلیکوآلومینات سدیم، فسفات کلسیم، کربنات منیزیم اضافه می‌شود.

 

نمک دریایی، به خاطر خواص مفید بیشتر آن نسبت به نمک معمولی، برخلاف قیمت بالایی که دارد تعداد خریداران آن هر روز بیشتر می‌شود.

 

نمک دریایی نسبت به نمک معمولی، طعم بهتری دارد.

 

بسیاری، نمک دریایی را نمک زنده و نمک معمولی را نمک مرده تلقی می‌کنند.

 

لازم به ذکر است از نمک دریایی نیز باید به اندازه نمک معمولی، ‌یعنی به مقدار 4 – 3 گرم در روز استفاده کنید، ‌زیرا زیاده‌روی در مصرف این نمک نیز بیماری‌های قلبی و سکته را به همراه خواهد داشت و طول عمر فرد را پایین خواهد آورد.

 

جالب است بدانید مطالعات نشان داده‌است که استفاده از رژیم‌های غذایی که نمک فراوانی در آن‌ها وجود دارد احتمال پوکی استخوان را به مراتب افزایش می‌دهد.

 

بنابراین استفاده از نمک دریایی در حجم نامتعارف به افرادی که دارای فشارخون بالا هستند و نیز زنان باردار توصیه نمی‌شود.

 

منبع : irannaz

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز